روش پاک‌کنندگی روغن‌های شست‌وشو صورت چیست؟

وقتی صحبت از مراقبت موثر از پوست می‌شود؛ پاکسازی با روغن ممکن است عجیب به نظر برسد. احتمالاً با هشدار‌های زیادی در خصوص استفاده نکردن از روغن برای پوست مواجه شده‌اید. ممکن است به نظر برسد فقط محصولات بدون چربی منجر به پوستی شفاف و زیبا می‌شوند، اما محققان شروع به برجسته‌کردن فواید روغن‌ها برای تسکین‌ دادن پوست کردند. بسیاری از برند‌های جهانی در حال حاضر دارای پاک‌کننده‌های روغنی در مجموعه محصولات خود هستند. بسیاری از افراد به پاکسازی با روغن به عنوان راهی برای پاک‌کردن آرایش، تسکین پوست حساس و کاهش جوش‌ها روی آوردند.

در این مقاله می‌خواهیم مزایای پاکسازی صورت با روغن را مورد بررسی قرار دهیم.

به چه دلیل باید از روغن پاک‌کننده صورت استفاده کرد؟

بسیاری از افراد مفهوم پاکسازی برایشان تداعی‌کننده کف زیاد است. حال به بررسی این مورد می‌پردازیم. پاکسازی روغن می‌تواند شامل محصولاتی باشد که کف می‌کنند. همچنین استفاده از روغن‌های طبیعی در این محصول سبب لطافت و حفظ رطوبت پوست می‌گردد. افرادی که پوست‌های حساس و خشکی دارند؛ اگر محصول درستی را برای پاکسازی صورت خود انتخاب نکنند عموماً حساسیت و التهاب پوستشان کنترل نمی‌شود. اگر اکتیو شوینده‌های مرتبط با صورت نیز مناسب نباشد؛ این التهاب باقی می‌ماند.

مزایای استفاده از روغن‌های پاک‌کننده صورت

استفاده از روغن‌های مغذی برای پوست به موارد ذیل کمک میکند:

  • ماده چرب (سبوم اضافی) تولیده شده توسط غدد روی پوست را برمیدارد.
  • منافذ مسدود شده مانند جوش‌های سرسیاه و سر سفید را تمیز می‌کند.
  • پوست مرده، آلاینده و آلودگی‌ها را پاک می‌کند.
  • قادر به پاک‌کردن آرایش‌های سنگین صورت و چشم است.

به همین دلیل است که بسیاری از پاک‌کننده‌های آرایش شامل روغن هستند. روغن‌ها می‌توانند مواد پایه روغن روی پوست و موی شما را از بین ببرد.

پاک‌کننده‌های سنتی می‌توانند پوست شما را تحریک کنند و باعث خشکی بیش از حد پوست و حتی آکنه شدید شود که در نهایت پس از شست‌وشو پوست چربی بیشتری تولید می‌کند. پاکسازی با روغن می‌تواند به تعادل پوست نیز کمک کند و هیدراسیون را حفظ کند.

استفاده از روغن‌ها به جای صابون و پاک‌کننده‌های سنتی می‌تواند به محافظت از لایه چربی طبیعی پوست و باکتری‌های خوب موجود در آن کمک کند.

چگونه یه شوینده روغنی مناسب را انتخاب کنیم؟

یک شوینده روغنی مناسب همانطور که باید آلودگی و چربی‌ها را از روی پوست پاک کند؛ رطوبت پوست را نیز باید حفظ کند. استفاده از یک شوینده روغنی مناسب می‌تواند کمک کند تا فرد برای مرطوب نگه‌داشتن پوست صورت بعد از استفاده از شوینده نیاز به مرطوب‌کننده نداشته باشد.

مواد موثره شوینده روغنی

روغن‌های زیتون، کرچک و جوجوبا برای پوست های خشک بسیار موثر هستند .روغن جوجوبا گزینه بسیار خوبی برای پوست‌های چرب یا مستعد آکنه است زیرا تولید چربی پوست را متعادل میکند. روغن کالندولا و بابونه برای پوست‌های حساس استفاده می‌شود. شوینده روغنی حاوی روغن های ذکر شده می‌توانند خواص بسیار مفیدی را برای پوست داشته باشند.

چه زمانی بهتر است از شوینده روغنی استفاده کرد؟

برای پاک‌کردن آرایش و یا آلودگی‌های روی صورت که در طول روز فرد در مواجهه با آن‌ها قرار می‌گیرد؛ روزی یک بار توصیه می‌شود. بهترین زمان استفاده از روغن پاک‌کننده شب‌ها قبل از خواب است.

بعد از پاکسازی روغن شست‌وشو چه انتظاری باید داشته‌ باشید؟

پس از پاکسازی با روغن شست‌وشو، پوست شما احساس لطافت، پاکیزگی و نرم‌‌شدن می‌کند. برای برخی از افراد روغن پاک‌کننده آرایش می‌تواند باعث واکنش آلرژیک، تحریک یا مسدود شدن منافذ پوست شود. به همین سبب همیشه ایده خوبی است که قبل از استفاده یک مقداری از روغن پاک‌کننده را بر روی پوست آزمایش کنید. آگر آکنه سیستیک دارید قبل از امتحان روغن پاکسازی از یک متخصص پوست راهنمایی بخواهید.

مطالعات بسیار کمی در مورد پاکسازی روغن انجام شده است، اما گزارش‌ها نشان می‌دهد که ممکن است یک الی دو هفته طول بکشد تا پوست شما تنظیم شود. اگر پس از گذشت یک مدت از استفاده روغن پاک‌کننده دچار التهاب پوستی، جوش و خارش شدید شدید این ها نشانه ی حساسیت به روغن پاک‌کننده است که باید مصرف آن را قطع کنید و با یک متخصص پوست مشورت کنید.

ویژگی‌های روغن پاک کننده آرایش استلو

روغن پاک‌کننده آرایش استلو یکی از قدیمی‌ترین محصولات این برند و بر پایه روغن است که آرایش و آلودگی‌های روی صورت را پاک می‌کند. مزیت بسیار خوب آن حفظ رطوبت پوست است به طوری که خشکی بعد از استفاده از شوینده‌های پایه آب را سبب نمی‌شود. این محصول حاوی روغن زیتون، روغن دانه آفتابگردان، روغن دانه جوجوبا،عصاره گل همیشه بهار، عصاره گل بابونه و ویتامین E می‌باشد. این روغن‌ها علاوه بر اینکه برای پوست‌های خشک بسیار مناسب هستند در کنار آن تولید چربی پوست را در پوست‌های چرب متعادل می‌کند. روغن پاک‌کننده آرایش استلو بدون نیاز به پد و هرگونه آماده‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از خواص مفید آن می‌توان به نرم‌کنندگی، تقویت‌کنندگی، محافظت از پوست در برابر ترکیبات شیمیایی، آکنه و حساسیت و پیری زودرس پوست اشاره کرد.این محصول در حجم  100 میلی‌لیتر برای استفاده روزانه برای انواع پوست مناسب است.

فیس واش استلو

روغن شست‌وشوی صورت استلو

References:

[1] M. Ferreira, E.Bennett, “Everything You Need to Know about the Oil Cleansing Method,”28 Junuary 2022. [Online]. Available:  https://www.healthline.com/health/oil-cleansing-method/.