پروتئین هیدرولیز شده گندم یک مایع قهوه‌ای رنگ است که از جوانه گندم به دست می‌آید. پروتئین‌های گندم برای نفوذ به ساقه‌های مو و تقویت آنها باید تحت فرایندی به نام هیدرولیز قرار گیرد. هیدرولیز یک واکنش شیمیایی است که در آن مولکول‌های پروتئین به قطعات کوچکتر با وزن مولکولی کمتر تجزیه می‌شوند و جذب آنها را برای مو‌های شما آسان‌تر می‌کند.

در ادامه برخی از مزایای اصلی پروتئین هیدرولیز شده جوانه گندم برای مو توضیح داده می‌شود:

  1. افزایش الاستیسیته مو

پروتئین هیدرولیز شده گندم با کنترل خروج رطوبت از تار‌های موی شما خاصیت ارتجاعی موهای شما را افزایش می‌دهد. این به نوبه خود باعث افزایش انعطاف‌پذیری و تقویت موهای شما می‌شود. استفاده از محصولات مراقبت از مو غنی شده با پروتئین هیدرولیز شده گندم می‌تواند مو‌های شما را سالم نگه دارد و شکستگی را کاهش دهد.

  1. ترمیم مو‌های آسیب دیده

پروتئین هیدرولیز شده گندم به دلیل خواص تقویتی و توانایی آن در پر کردن فضای خالی کراتین با محتوای سیستئین معروف است. علاوه بر این پروتئین هیدرولیز شده جوانه گندم از ضعیف شدن بیشتر تارهای موی شما جلوگیری می‌کند؛ که آن را به گزینه عالی برای احیای مو‌های آسیب دیده یا تحت درمان‌های شیمیایی تبدیل می‌کند. بنابراین باید به دنبال محصولات مراقبت از موی غنی شده با پروتئین جوانه گندم باشید.

  1. افزایش حجم به مو‌ها

ساقه‌های مو شما پس از جذب پروتئین‌های هیدرولیز شده گندم با رطوبت متورم می‌شوند که به آنها ظاهری پرتر و درخشان می‌بخشد. بنابراین پروتئین هیدرولیز شده گندم به مو‌های شما حجم می‌دهد در حالی که یه لایه براق و ابریشمی بر روی سطح مو‌های شما تشکیل می‌دهد. اگر با مو‌های نازک یا خشک و آسیب‌دیده سروکار دارید انتخاب یک درمان موی حاوی پروتئین هیدرولیز شده گندم می‌تواند به شما کمک کند.

  1. افزایش درخشندگی مو

تأثیر پروتئین هیدرولیز شده جوانه گندم بر روی مو فقط مولکولی نیست و با چشم غیرمسلح نیز می‌توان آن را مشاهده کرد؛ این پروتئین ظاهری براق به مو می‌بخشد.

  1. بهبود ظاهر کلی مو

موها زمانی که هیدراته، براق، قوی و پر باشند؛ بهترین ظاهر را دارند؛ پروتئین جوانه گندم علاوه بر افزایش درخشندگی و جلوگیری از شکستگی به حفظ رطوبت در مو کمک می‌کند و ظاهری ضخیم‌تر به مو می‌دهد.

پروتئین‌های گندم برای مو مفید هستند و برای محافظت از مو در برابر آسیب‌های حالت دادن بسیار موثر هستند.

ماسک مو آرگان و کراتین استلو به همراه شامپو کراتین حاوی پروتئین هیدرولیز شده جوانه گندم است که درخشش و لطافت فراوانی را به مو می‌بخشد. استفاده از این مواد در محصولات بدون سولفات سبب می‌شود تا تأثیرگذاری آنها افزایش یابد.

نقش پروتئین هیدرولیز شده گندم در محصولات استلوعلاوه بر موارد گفته شده کاهش وزشدگی، موخوره و خشکی ساقه مو است. به این ترتیب افرادی که موهای آسیب دیده‌ای دارند با آسودگی می‌توانند جهت احیای موی خود از آن استفاده کنند.

References

  1. Zhang, W. Cheng, X. Li, “Application of wheat Germ Protein,” 6 May 2023, [Online]. Available: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC10196331/.