سرم مو از جمله محصولات آرایشی و ‌بهداشتی است که در حفظ حالات مو و محافظت از ساقه مو تأثیر فراوانی دارد. این محصول کمک می‌کند تا موها سالم‌تر و مرتب‎تر گردد. به همین سبب استفاده از سرم مو و قرار دادن آن در روتین مراقبت از مو جزئی بسیار مهم است.

انواع مختلفی از سرم‌های مو برای اهداف مختلف مو وجود دارد. بسته به فرمول آن می‌تواند سبب کاهش موخوره، وزشدگی و افزایش درخشندگی مو شود. سرم مو به راه‌های مختلفی می‌تواند برای مو‌ها مفید باشد.

کنترل وز شدگی

اگر مو‌های شما ضعیف و آسیب‌دیده باشد؛ ممکن است خشک و وز به نظر برسد. سیلیکون موجود در سرم مو می‌تواند به کنترل این مسئله کمک کند. همچنین افرادی که دارای موی فر یا حالت‌داری هستند استفاده از سرم می‌تواند به منظم‌شدن حالت مو و ثابت ماندن الگوی فر آن کمک کند. برخی از سرم‌های مو حاوی روغن وعصاره‌هایی هستند که می‌تواند به خنثی کردن بار استاتیکی که باعث وزشدگی می‌شود؛ کمک کند.

افزایش صافی مو

اثر ضدِ وِز سرم مو به بهبود صافی مو‌های شما کمک می‌کند. این به دلیل عملکرد سیلیکون بر روی ساقه مو است که ظاهر براقی را ایجاد می‌کند.

زنی با موهای صاف

درخشندگی مو در اثر استفاده از سرم مو

کاهش گره مو

وقتی مو سالم و براق باشد؛ احتمال گره خوردن آن کمتر است. اثر ضد گره سرم می‌تواند مو‌های شما را برای شانه کردن و حالت دادن راحت‌تر کند.

محافظت از ساقه مو

یکی از ترکیبات سرم مو سیلیکون است که لایه‌ای دور ساقه مو ایجاد می‌کند که از مو دربرابر آلاینده‌ها، گرد و غبار، پرتو فرابنفش و آسیب حرارتی محافظت می‌کند. سرم‌ها در برابر وسایل حالت‌دهنده مو مانند سشوار و یا اتوی مو که از حرارت استفاده می‌کنند حفاظت ایجاد می‌کند. به همین سبب در افرادی که روزانه از این وسایل استفاده می‌کنند؛ توصیه می‌شود حتماً از سرم مو استفاده کنند.

چگونگی استفاده از سرم مو

دانستن نحوه صحیح استفاده از سرم برای تاثیرگذاری بهتر بسیار مهم است.

  1. قبل استفاده موهای خود را با شامپو بشویید.
  2. موهای خیس را با حوله به آرامی خشک کنید تا حدی که بخشی از نم موها باقی بماند.
  3. سپس مقدار مورد نیاز از سرم را بر روی کف دست‌ها ریخته و بهم بمالید.
  4. موهایتان را قسمت‌بندی کرده و از نزدیک ریشه تا نوک موها به طور یکنواخت به سرم مو آغشته کنید.
  5. در این مرحله می‌توانید به موهایتان فرم دلخواهتان را بدهید.

ویژگی‌های سرم آرگان استلو

همانطور که می‌دانید برند استلو به صورت تخصصی بر روی لاین مو فعالیت می‌کند و محصولات متنوعی را وارد بازار کرده است. سرم مو آرگان استلو یکی از انواع محصولات در سبد آرگان این برند است که نیاز شما را برطرف می‌کند. این محصول بی‌نظیر حاوی روغن آرگان، روغن بابونه، روغن اکلیل کوهی، روغن زیتون، روغن سویا، روغن آفتابگردان و روغن نارگیل می‌‎باشد. سرم آرگان استلو سبب آبرسانی، تغذیه، درخشندگی، باز کنندگی گره‎ و کاهش وز‌شدگی مو می‌گردد. این سرم می‌تواند از مو تا حرارت 400 درجه سانتی‌گراد محافظت کند. سرم مو استلو با داشتن رایحه‌ای لطیف عطر دلنشینی را به موهای شما می‌بخشد. سرم مو استلو بر روی موها چربی به جای نگذاشته و هیچ احساس سنگینی ایجاد نمی‌کند.

روش مصرف سرم آرگان استلو به این صورت است که بعد از حمام متناسب با وضعیت مو میزان مناسبی از سرم را روی ساقه و انتهای مو نم‌دار به آرامی ماساژ دهید و به صورت دلخواه حالت دهید.

سرم مو یکی از مهمترین محصولاتی است که برای داشتن مو‌هایی جذاب، درخشنده و سالم می‌توانید از آن بهره ببرید.

References:

[1] K. Nunez, “Hair Serum Benefits and How to Use”, 3 November 2020, [Online]. Available: https://www.healthline.com/health/how-to-use-serum-for-hair/.

[2] R. T, “How to Use Hair Serum: Dos and Don’ts”, 21 September 2023, [Online]. Available: https://www.medicalnewstoday.com/articles/how-to-use-hair-serum/.