پاهای ما به عنوان پایه و اساس کل بدن از نظر تعادل، استقامت و حفظ درست وضعیت بدن عمل می‌کنند. با این حال آنها اغلب نادیده گرفته‌ترین قسمت بدن ما هستند. کمتر پیش می‌آید که درباره روال مراقبت از پا صحبت ‌شود به همین سبب لازم است که اهمیت و فواید کرم پا و اینکه چه چیزی به سلامت کلی و راحتی پاهای شما کمک می‌کند؛ بررسی شود.

بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات پا را می‌توان با رعایت بهداشت شخصی سالم و مراقبت از پا‌های خود پیشگیری کرد. پاها روزانه از هوا و رطوبت کافی که نیاز دارند محروم هستند. رعایت بهداشت پا، استفاده از کفش مناسب و کرم‌های پا در سلامت آن تاثیر فراوانی می‌گذارد. کرم رفع ترک پا به مرطوب نگه داشتن و جلوگیری از خشکی پوست پا کمک می‌کند. استفاده منظم از کرم رفع ترک پا از بریدگی‌ها، زخم‌ها و همچنین عفونت‌هایی که در صورت عدم مراقبت صحیح ایجاد می‌شود؛ مراقبت می‌کند.

فواید استفاده از کرم رفع ترک پا

مرطوب کردن پا‌ها:

پوست خشک و ترک‌خورده روی پا می‌تواند ناراحت‌کننده و دردناک باشد. کرم‌های پا موجب آبرسانی و رطوبت‌رسانی به پوست خشک و زبر پاها می‌شود که در نتیجه به نرم‌تر شدن پوست و سلامت پا‌ها کمک می‌کند.

محافظت:

اگر پا‌های شما در معرض باد شدید و آفتاب قرار گیرد؛ ممکن است دچار ترک، بریدگی و پینه شود. کرم‌های رفع ترک پا حاوی مواد لایه بردار مانند سالیسیلیک‌اسید است که سبب رفع پینه پا می‌شود. استفاده منظم از این کرم‌ها می‌تواند ایجاد پینه را به حداقل برساند و ظاهر پا را بهبود بخشد.

خواص ضدقارچی و ضدمیکروبی:

محیط های گرم و مرطوب، گردش هوای نامناسب و سطوح آلوده از جمله عوامل ایجاد عفونت‌های قارچی مانند بیماری پای ورزشکاران است که می‌تواند منجر به خارش، قرمزی و ناراحتی شود. استفاده از کرم رفع ترک‌پا به پیشگیری عفونت‌های قارچی کمک می‌کند.

بهبود گردش خون:

کرم‌های رفع ترک پا علاوه بر مرطوب کردن پوست پا سبب بهبود گردش خون در آن ناحیه می‌شود و در رساندن مواد مغذی و اکسیژن به بافت‌های پا نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

زیبا نگه‌داشتن پا:

مرطوب کردن پوست پا مانند مرطوب‌کردن صورت برای داشتن پوستی بی‌ عیب ونقص لازم است. کرم‌های رفع ترک پا به تقویت بافت پوست، نرمی و سلامت کلی پوست پا کمک می‌کند درنتیجه پا‌ها زیباتر، نرم‌تر و جوان‌تر به نظر می‌رسد.

چه زمانی از کرم رفع ترک‌پا استفاده شود؟

  • بعد از حمام یا تمیز کردن پا‌ها
  • بعد از یک جلسه پدیکور
  • قبل از خواب با ماساژ دادن کرم روی پا و استفاده از جوراب برای جذب بیشتر

چگونه از کرم رفع ترک ‌پا می‌توان استفاده کرد؟

  • مقداری لازم از کرم را با نوک انگشتان خود بردارید.
  • از ماساژ دادن کرم روی پاشنه پا شروع کنید و تا نوک انگشتان ادامه دهید.
  • از حرکات دایره‌ای انگشتتان وفشار ملایم برای اطمینان از یکنواخت پخش شدن کرم استفاده کنید.
  • اگر مشکلات خاصی مانند خشکی پاشنه پا یا پینه دارید؛ هنگام استفاده از کرم رفع ترک پا روی آن نواحی تمرکز کنید و بیشتر ماساز دهید تا نرم شود.
  • پس از استفاده از کرم ترک پا کمی زمان دهید تا جذب پوست شما شود. بهتر است از یک جفت جوراب نخی استفاده کنید. جوراب از مالیده شدن کرم جلوگیری می‌کند و باعث حفظ بیشتر رطوبت کرم می‌شود.
  • بسته به دستورالعمل کرم بهتر است آن را یک الی دو بار در روز استفاده کنید.

کرم رفع ترک پا کنز

کرم رفع ترک‌پا کنز سبب رفع ترک‌های پوستی پای شما می‌شود. این کرم با داشتن مواد موثره‌ فوق العاده مانند آلانتوئین، سالیسیلیک اسید، شی‌باتر، روغن جوانه گندم، روغن بادام، اوره، گلیسرین و پروپیلن گلیکول  پوست پا را نرم و سبب لایه برداری  سلول‌های مرده می‌شود. این کرم نه تنها مناسب پاشنه پا بلکه از آن در نواحی دیگر مانند آرنج و زانو که خشکی شدید دارند نیز می‌توان استفاده کرد. به دلیل وجود آلانتوئین، از ایجاد التهاب و قرمزی روی پوست پا جلوگیری می‌شود. این کرم با از بین بردن سلول‌های مرده و تسریع احیای سلولی سبب ترمیم پوست نیز می‌گردد.

کرم رفع ترک پا کنز

کرم ترک پا کنز

در نظر داشته باشید که برای داشتن پاهای زیبا و سالم به همان اندازه‌ای که به پوست صورت اهمیت داده می‌شود باید به پوست پا نیز توجه شود. مراقبت های گفته شده بخشی از روتینی است که می‌توان برای بهداشت و سلامت پا انجام داد.

References:

[1] G, Balbin, “The Important Benefits of Foot Cream: Enhancing Foot Health and Comfort,” 8 July 2023, [Online]. Available: https://medcart.com.au/blog/the-important-benefits-of-foot-cream-enhancing-foot-health-and-comfort/.

[2] Roots & Bloom, “Amazing Benefits of Using Foot Cream You Should Know,” 21 January 2022, [Online]. Available: https://rootsandbloom.com/blogs/roots-and-bloom-blog/amazing-benefits-of-using-foot-cream-you-should-know/.