اهمیت استفاده از کرم‌های مرطوب‌کننده

چرا باید از کرم‌های مرطوب‌کننده استفاه کنیم؟

استفاده از کرم‌های مرطوب‌کننده به طور روزانه باعث حفاظت از پوست و جلوگیری از تبخیر رطوبت پوست می‌گردد. مهمترین زمان استفاده از کرم‌ مرطوب‌کننده بعد از حمام، اصلاح و لایه‌برداری است. مرطوب کردن پوست بعد از حمام بسیار مهم است زیرا آب داغ تمام رطوبت و چربی را از پوست شما خارج و پوست را خشک می‌کند. اگرچه استفاده از آب داغ ممکن است آرامش‌بخش باشد، اما به پوست شما آسیب می‌رساند؛ به همین ترتیب هرگز نمیتوان از مرطوب‌کننده غافل گردید.

پوست صورت، گوش‌ها، گردن و قفسه سینه به تغییرات محیطی بسیار حساس هستند که ممکن است به سرطان پوست نیز دچار شوند. سلول‌های این نواحی از پوست سریع‌تر از سایر قسمت‌ها می‌ریزد و بنابراین برای ترمیم خود به مرطوب‌کننده نیاز دارد تا به سلول‌های جوان‌تر پوست اجازه دهد تا به سطح پوست بیاید. ماساژ پوست در هنگام استفاده از مرطوب‌کننده به تحریک گردش خون و تولید سلول‌های جدید کمک می‌کند.

مرطوب کردن پوست مشکلات آن را کاهش خواهد داد؛ استفاده از مرطوب‌کننده‌های روزانه می‌تواند احتمال ایجاد خشکی شدید یا چربی را کاهش دهد. هر دو حالت افراطی برای پوست مضر است و باعث ایجاد بیماری‌های پوستی نظیر آکنه می‌گردد. استفاده از مرطوب‌کننده می‌تواند لک‌های پوستی را نیز پنهان کند. کرم‌های مرطوب‌کننده می‌توانند رنگ پوست مختلف پوست را برای افرادی که رنگ پوست متفاوت یا برنزه‌ای دارند یکسان کند و باعث براق شدن پوست گردد.

نکات مهم مربوط به سلامت پوست

اکنون که به این موضوع پرداخته شد که چرا مرطوب کردن پوست سالم حائز اهمیت است؛ نکات زیر می‌تواند به درخشش طبیعی پوست شما کمک کند:

  • مراقب دمای آب باشید. دوش آب گرم و حمام آب گرم برای پوست خوب نیست. مدت زمان کمتری با آب گرم دوش بگیرید تا تفاوت را در پوست خود مشاهده کنید.
  • بعد از حمام به آرامی پوست خود را خشک کنید. بعد از آن حتماً از مرطوب‌کننده برای حفظ رطوب پوست استفاده نمایید.
  • آب بیشتری بنوشید. رطوبتی که پوست شما دریافت می‌کند از بدن شما می‌آید. در روز حداقل 8 لیوان آب بنوشید!
  • از مواد شوینده ملایم برای شست‌وشو استفاده کنید؛ شامپو‌هایی که حاوی الکل هستند؛ روغن‌های طبیعی را از روی پوست شما پاک می‌کند. به همین ترتیب به دنبال استفاده از یک پاک‌کننده ملایم باشید.
  • به دستان خود توجه بیشتری داشته باشید؛ دست‌ها تاثیرات محیط خشک را بیش از هر قسمت دیگری از بدن نشان می‌دهد؛ بعد از هر بار شست‌و‌شو دست از کرم مرطوب‌کننده استفاده کنید.
  • از کرم‌های مرطوب کننده حاوی روغن‌های گیاهی و ویتامین ب5 استفاده کنید.

کرم‌های مرطوب‌کننده کنز

استفاده از کرم‌های مرطوب‌کننده کنز در سری‌های مختلف گیاهی و میوه‌ای از پوست شما محافظت می‌کند. کرم‌های پمپی، تیوپی و کاسه‌ای در مقادیر متفاوت باعث جلوگیری از خشکی پوست دست شما می‌شود. کرم‌های پمپی کنز حاوی ویتامین ب5  در 4 سری مختلف حاوی روغن‌های آرگان، آلوئه‌ورا، جوانه گندم و روغن درخت چای برای پوست‌های مختلف فرموله شدند تا سریعاً جذب پوست شما شوند.

کرم مرطوب کننده کنز - کرم پمپی Moisturizing Moisturising

کرم حاوی روغن آرگان مناسب برای پوست خشک تا نرمال، کرم حاوی روغن درخت چای مناسب برای پوست چرب تا نرمال و کرم های حاوی روغن آلوئه‌ورا و جوانه گندم مناسب برای انواع پوست می باشد.

سری جدید کرم‌های پمپی میوه‌ای کنز برای انواع پوست فرموله شدند تا افراد بنا بر سلیقه‌شان اسانس دلخواه خود را انتخاب و به طور روزانه از آن استفاده نمایند.