شیشه پاک‌کن و فواید آن

پنجره‌ها تاثیر بسیار مهمی در پاکیزگی محیط دارند. به طوری که اگر تمیز و شفاف باشند؛ منظره‌ها به راحتی قابل رویت هستند و فرد احساس خوبی پیدا خواهد کرد. عکس این مورد هم صادق خواهد بود که با دیدن پنجره‌های کثیف و آلوده فرد حال ناخوشایندی پیدا خواهد کرد و محیط کثیف جلوه داده خواهد شد. استفاده از شیشه پاک‌کن‌ها کمک خواهد کرد که ما احساس پاکیزگی محیط را تجربه کنیم و بتوانیم از رویت منظره لذت ببریم.

شیشه پاک‌کن‌ها براساس نوع مواد موثره آن می‌توانند به دسته‌های متفاوتی تقسیم بشوند. به طور کلی در این مقاله به دو نوع شیشه پاک‌کن اشاره می‌شود: شیشه پاک‌کن الکلی و غیرالکلی.

در فرمولاسیون یک پاک‌کننده یا شوینده خوب باید به ویژگی‌های زیر توجه داشت.

1- قدرت مرطوب‌کنندگی خوب که همین موضوع باعث می‌شود عامل پاک‌کننده بهتر با سطح تماس داشته باشد.

2- از بین بردن آلودگی و کثیفی.

3- قابلیت حل شدن یا پراکندگی بعدِ از بین بردن آلودگی و جلوگیری از ایجاد رسوب روی سطح تمیز شده.

 شیشه پاک کن های الکلی

شیشه شوی داتیس

اسپری شیشه پاک‌کن الکلی داتیس

این دسته از شیشه پاک‌کن‌ها با داشتن الکل می‌توانند همانطور که آلودگی‌ها را از روی شیشه پاک می‌کنند؛ به دلیل وجود الکل تا حدی در ضدعفونی کردن سطح شیشه نیز موثر باشند. شیشه پاک‌کن‌های الکلی کنز و داتیس بدون بر جای گذاشتن رد و اثر شیشه‌ها را درخشان و معطر خواهد کرد.

شیشه پاک‌کن‌های غیرالکلی (ضدبخار، ضدغبار و ضدلک)

این دسته از شیشه پاک کن ها با فرمولاسیون جدید و مکانیسم متفاوتی آلودگی‌ها را از روی شیشه پاک خواهند کرد. با توجه به اینکه بعد از پاک کردن شیشه غبار و لک بر روی آن به جای می ماند؛ استفاده از یک شیشه پاک‌کن که تمام این مشکلات را برطرف نماید حائز اهمیت می شود. استفاده از شیشه پاک‌کن ضد بخار، ضد غبار و ضدلک می‌تواند کمک کند تا از ایجاد بخار بر روی آن جلوگیری شود. شیشه‌ها می‌توانند به دلایل متفاوتی دچار بخار شوند؛ زمانی که دمای شیشه سرد تر از دمای محیط باشد؛ قطرات آب بر روی آن تشکیل می شود. شیشه پاک کن ضد بخار، ضد غبار و ضدلک با کمک سورفکتانت و پروپیلن گلیکول اجازه می‌دهد تا سطح شیشه آب‌دوست‌تر شود و کشش سطحی را کاهش می دهد. بدین سبب آلودگی و کثیفی که به طور کل روغنی تلقی می شود؛ که حاوی ذرات گرد، غبار، دوده، چربی و غیره است؛ توسط سورفکتانت کاملا شسته می‌شود و از روی شیشه با استفاده از شیشه پاک کن تمیز می‌گردد.

مواد موثره این خانواده از شیشه پاک‌کن ها با صرف کمترین زمان با فرمولاسیونی هوشمند و پیشرفته باعث می‌شود تا ذراتی مانند گرده بر روی شیشه باقی نماند و با مکانیسم کاهش کشش سطحی جلوی ایجاد بخار بر روی شیشه را بگیرد.

شیشه شور داتیس ضد غبار

شیشه پاک‌کن ضدبخار، ضدغبار و ضدلک داتیس

محصولات کنز و داتیس

شرکت لاله اکباتان با عرضه هر دو نوع از خانواده شیشه پاک‌کن‌ها به نظر خریداران احترام می‌گذارد تا خریداران محترم بر طبق نیاز خود نوع مورد نظر خود را انتخاب نمایند. هر دو نوع از خانواده شیشه پاک‌کن‌ها معطر هستند تا رایحه دلنشینی را بر روی شیشه بر جای بگذارد.