سوالات پ‍‍‍‍‍‍یرامون اوره

اوره چیست؟

اوره یا کاربامید یک ترکیب آلی نیتروژن‌دار با فرمول شیمیایی CO(NH₂)₂ است که به دلیل خاصیت مرطوب‌کنندگی و لایه برداری خود در بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اوره

فرمول شیمیایی اوره

اوره برای مراقبت از پوست چگونه عمل می‌کند؟

اوره در انواع محصولات مراقبت از پوست برای رفع خشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. پوست شما از سه لایه اصلی تشکیل شده است که از خارج به داخل اپیدرم، درم و هیپودرم نام دارد. لایه خارجی (شاخی) از ورود مولکول‌های ناخواسته به پوست و از هدر رفتن آب جلوگیری می‌کند. اوره توانایی این را دارد تا آب را در لایه شاخی نگه بدارد که به عنوان عامل مرطوب‌کننده طبیعی شناخته می‌شود؛ همچنین اوره به عنوان یک عامل کراتولیتیک شناخته می‌شود؛ بدین معنی که پروتئین کراتین موجود در لایه خارجی پوست را تجزیه می‌کند که به کاهش تجمع سلول‌های مرده بر روی پوست می‌انجامد و به پوسته پوسته شدن پوست کمک می کند.

لایه‌های پوست

لایه‌های پوست

برای چه چیزی از کرم اوره استفاده می‌شود؟

از کرم و لوسیون‌های اوره برای بهبود خشکی، خارش، پوسته پوسته شدن، پینه، اگزما، برخی مشکلات ناخن و تقویت عملکرد لایه شاخی استفاده می‌شود.

اوره در چه کرم‌هایی استفاده می‌شود؟

همانطور که در قسمت بالا نیز توضیح داده شد؛ اوره در درصدهای مختلف، تاثیرگذاری متفاوتی نیز دارد؛ در درصدهای بالا برای پوست‌های به شدت خشک استفاده می‌شود که رطوبت را به پوست بازگرداند. از خصوصیت کراتولیتی آن در کرم موبر استفاده می‌شود که باعث جدا شدن موهای زائد می‌شود.

کرم موبر کنز

کرم موبر کنز

کرم مرطوب کننده کنز - کرم پمپی Moisturizing Moisturising

کرم‌های مرطوب‌کننده و نرم‌کننده پوست کنز

چه مدت می‌توان اوره را بر روی پوست استفاده کرد؟

بنا بر هدف استفاده از کرم اوره دستورالعمل‌های استفاده از آن متفاوت است؛ می‌توان استفاده از کرم‌های مرطوب‌کننده حاوی اوره را روزانه استفاده کرد تا خشکی پوست برطرف شود اما استفاده از محصولات با غلظت اوره بالا ممکن است برای استفاده روزمره مناسب نباشد.

کلام آخر

اوره به عنوان یک ترکیب آلی به عنوان مرطوب‌کننده در چندین محصول زیبایی، آرایشی و بهداشتی استفاده می‌شود. اوره همچنین در محصولات شوینده مانند مایع دستشویی، مایع ظرفشویی و … استفاده می‌شود. استفاده از اوره در درصدهای زیاد بهتر است با تجویز پزشک صورت بگیرد و در صورت بروز آلرژی و سوزش مصرف آن قطع و با پزشک مشورت شود.