ویتامین E چیست؟

ویتامین E فقط یک ویتامین نیست؛ در واقع گروهی از ویتامین‌های محلول در چربی طبیعی با اثرات آنتی اکسیدانی است. آنتی اکسیدان‌ها به محافظت از پوست در برابر رادیکال‌های آزاد کمک می‌کنند. خوشبختانه ویتامین ‌E می‌تواند در برابر رادیکال‌های آزاد و سایر مضراتی که ممکن است روزانه با آن دست و پنجه نرم کند؛ کمک کند. تقریبا 8 نوع مختلف ویتامین E وجود دارد. با این حال آن‌هایی که بیشتر در محصولات مراقبت از پوست و مو یافت می‌شود؛ توکوفریل استات و توکوفرول هستند.

فواید ویتامین E چیست؟

ویتامین E سرشار از فواید برای پوست شما است. در اینجا برخی از مزایای محصولات حاوی ویتامین E ارائه می‌گردد:

رطوبت‌رسان پوست

ویتامین E به دلیل اینکه محلول در چربی است؛ قادر بوده به اعماق پوست نفوذ کند تا به حفظ لیپید‌ها (چربی‌ها) و تسکین پوست شما کمک کند. اگر پوست دارای ترک‌هایی باشد فواید شفابخش ویتامین E برای بستن ترک‌ها برای جلوگیری از خروج رطوبت کار می‌کند. در این خصوص وازلین‌های معطر و کودک کنز به شما کمک خواهد کرد. وازلین معطر پمپی کنز حاوی روغن آرگان، کالندولا و ویتامین E به حفظ سلامت پوست شما کمک خواهد کرد. وازلین پمپی کودک حاوی روغن آرگان، کالندولا و ویتامین E بدون داشتن مواد نگهدارنده و آلرژی‌زا مانند اسانس به سلامت پوست کودک در حین استفاده از پوشک و التهاب ناشی از آن کمک زیادی خواهد کرد. نوع دیگری از وازلین‌ها در بسته‌بندی کاسه‌ای نیز موجود می‌باشد.

وازلین معطر و وازلین کودک

وازلین معطر و وازلین کودک کنز از محصولاتی هستند که حاوی ویتامین ای هستند.

 تقویت سلامت مو

تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که ویتامین E می‌تواند به بهبود سلامت کلی پوست سر و مو کمک کند. یک آزمایش کوچک در سال 2010 [1] نشان می‌دهد که مکمل‌های ویتامین E رشد مو را در افراد مبتلا به ریزش مو بهبود می‌بخشد. تصور می‌شود که خواص آنتی اکسیدانی این ویتامین به کاهش استرس اکسیداتیو در پوست سر کمک می‌کند. استرس اکسیداتیو با ریزش مو مرتبط است.

ویتامین  Eممکن است جریان خون را افزایش دهد که گفته می‌شود؛ سلامت مو را بهبود می‌بخشد. محققان دریافتند که دوز بالای ویتامین E باعث افزایش جریان خون می‌شود که این مسئله باعث افزایش رشد مو و افزایش فولیکول و اندازه مو می‌گردد.

ویتامین E برای ایجاد یک سد محافظ روی سطح پوست مهم است. این مانع به حفظ رطوبت کمک می‌کند. پوست خشک و تحریک شده می‌تواند نشانه کمبود ویتامین E باشد. اگرچه مشخص نیست که آیا ویتامین E موضعی می‌تواند تولید چربی پوست را متعادل کند. روغن‌هایی که حاوی ویتامینE هستند؛ ممکن است به مرطوب کردن پوست سر کمک کنند. آنها همچنین ممکن است به جلوگیری از تولید روغن اضافی کمک کنند.

مو‍‌ها در صورت آسیب‌دیدگی می‌توانند کدر و وز به نظر برسند. طبق آکادمی پوست وقتی لایه چربی محافظ در قسمت بیرونی کوتیکول مو برداشته می‌شود. یک روغن غنی از ویتامینE می‌تواند به جایگزینی لایه محافظ و بازگرداندن درخشندگی کمک کند.

روغن احیاکننده مو استلو حاوی ماده مغذی مانند روغن آرگان، روغن جوجوبا، روغن رزماری، روغن بابونه، روغن کالندولا، روغن زیتون، روغن کرچک و ویتامین E است که سبب احیای مو‌های آسیب دیده، تقویت ساقه مو، جلوگیری از آسیب های ناشی از رنگ مو و دکلره، شفاف و درخشان‌کننده مو می‌گردد. این محصول به کاهش وز‌شدگی مو نیز کمک زیادی می‌کند.

روغن قبل از حمام استلو با داشتن مواد موثره‌ای مانند روغن آرگان، روغن نارگیل، روغن بادام، روغن زیتون و ویتامین E دارای خواص فراوانی از جمله تقویت‌کننده، تامین رطوبت و نرمی مو، جلوگیری از خشکی و شکستگی ساقه مو، التیام حساسیت‌های پوست سر و بهبود تاثیر نرم‌کنندگی در حمام می‌شود.

روغن قبل حمام استلو

روغن قبل استحمام آرگان‌+ استلو

این محصولات به سلامت مو شما کمک فراوانی می‌کند و نیاز شما به ویتامین E برای داشتن موی درخشان فراهم می‌آورند.

محصولات استلو فاقد سولفات و پارابن می‌باشند و بر روی حیوانات نیز تست نشده‌اند.

References:

[1] L. Beoy, W. Wong, K. Yuen, “Effects of Tocotrienol Supplementation on Hair Growth in Human Volunteers,” pubmed, vol. 38, no. 2. P. 91-99, 28 June 2010. [Online]. Available: pubmed, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3819075/.